Informácie pre šk. rok 2023/24

Obnovte si platnosť preukazu v dvoch krokoch

Čipová karta na dopravu – Obnov si platnosť svojho preukazu

Tlačivo na stiahnutie: Žiadosť o vydanie preukazu ISIC

Vážení rodičia!

Život žiaka sa stáva každým rokom nákladnejším. Na škole si to veľmi dobre uvedomujeme. Pre našich žiakov preto vydávame medzinárodný preukaz ISIC/EURO<26, ktorý je identifikačným preukazom žiaka našej školy a Vám môže ušetriť desiatky až stovky eur.

S preukazom získava Vaše dieťa možnosť:

  • využiť zľavy nie len na Slovensku, ale aj vo svete. Napr. v papiernictve Ševt, v kinách Cinema City a CINEMAX, na lyžovačke v Tatrách a v iných zimných aj letných strediskách, pri občerstvení v McDonald´s, Subway či Burger King, pri nákupe oblečenia v obchodoch RESERVED, House a na ďalších asi 1.400 miestach na Slovensku.

Viac na www.isic.sk/zlavy-na-slovensku.

  • uplatniť si nárok na bezkonkurenčný študentský paušál Go Safe Yoxo s veľkým obsahom dát – 17GB, s nekonečnými hovormi a SMS, ktorý je dostupný výhradne pre držiteľov preukazov ISIC. Viac na www.isic.sk/pausalpreteba.
  • využiť preukaz ako multifunkčnú dopravnú kartu pre MHD, SAD a vlakovú dopravu na zľavnené cestovné po celom Slovensku – viac na www.preukazstudenta.sk.
  • využiťaj 50% zľavu na vlaky v Čechách.
  • pridať si preukaz do aplikácie UBIAN a mať pod palcom svoje dopravné transakcie a informácie o karte. Viac na www.ubian.sk.
  • mať jeden preukaz platný v interných systémoch školy pre evidenciu dochádzky či stravovania.

Pre žiakov je dôležité, aby mohli preukaz plnohodnotne využívať a cestovať za študentské ceny čo najskôr. Naša škola bude preukazy objednávať ihneď po nástupe do školy.

Je teda potrebné, aby ste ideálne prvý školský deň, resp. prvý školský týždeň:

  • vyplnili a podpísali Prihlášku za člena – evidenčný list (je potrebné podpísať obe strany) a odovzdali ju triednej učiteľke alebo tajomníčke školy (sekretariát školy – Paulína Kurucová)
  • spolu s odovzdaním Prihlášky uhradili poplatok 22€;

táto suma zahŕňa poplatok za licenciu ISIC/EURO<26 (10€) a poplatok za výrobu čipového preukazu a za jeho použitie u dopravcov (12€) na školský rok 2023/2024

  • pripravili si 1 fotografiu žiaka (rozmer 25×25 mm), ktorú umiestnite na preukaz pri jeho prevzatí

Preukaz si budete môcť prevziať na sekretariáte školy alebo prostredníctvom triednych učiteľov

Preukaz dostanete predpripravený na použitie vo všetkých jeho funkciách (pre použitie ako dopravnej karty je treba dobiť kredit/zakúpiť si lístok priamo u konkrétneho dopravcu). Až v ďalších rokoch sa platnosť preukazu predlžuje kúpou a nalepením známky ISIC (10€ ISIC licencia na zľavy a paušál) a SMS-kou (3,60€ predĺženie preukazu na cestovanie).

Využívajte Vy a Vaše deti výhody medzinárodného preukazu ISIC tak, ako to robia držitelia preukazov a ich rodičia na celom svete.