Deň prevencie 2019

[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]Dňa 30.mája 2019 sa na našom GAVe uskutočnil Deň prevencie. Žiaci prvého a druhého ročníka sa neformálne vzdelávali s lektormi mimovládnej organizácie ACET SR.  7 lektorov hovorilo so študentmi na rôzne témy- ako odolať tlaku okolia,  ako sa nestať závislým,  ako rozoznať nebezpečenstvá na internete a na sociálnych sieťach,  ako si vybudovať pevný partnerský vzťah,  ako sa nestať  produktom obchodu s ľuďmi. Žiaci pomocou zážitku spoznávali sami seba a tiež  uvideli kde majú  v týchto témach ešte informačné rezervy.  Tu sú aj niektoré autentické vyjadrenia:

Vanesa: s Petrom na prednáške Druhá tvár  sme sa rozprávali o VZŤAHOCH, čiže aké je dôležité človeka najprv spoznávať, komunikovať s ním a v prípade naozajstného záujmu si dopredu rozmyslieť, či je vo vzťahu prítomná skutočná láska… Taktiež o rizikách, ktoré so sebou prináša životný štýl na tému VZŤAH NA JEDNU NOC… Prostredníctvom svojho životného príbehu nám tiež ukázal, aké je dôležité vyvarovať sa rôznym závislostiam. Prednáška nás skutočne zaujala a myslím, že sa väčšine páčila :))

Kika: Prednáška Tlak okolia,  aj prednášajúci bol veľmi príjemný. Konečne sme po dlhom čase počúvali niekoho, kto skutočne vedel o čom rozprával a chápe mladých ľudí, resp. našu generáciu inak ako ostatní ľudia. Myslím si, že takýto spôsob prevencie je jeden z najefektívnejších, pretože rozprával o veciach z vlastnej skúsenosti.

Tereza: prednáška o IT technológiách a najmä bezpečnosti na internete bola skvelá, informovali nás o možných hrozbách na internete či o  bezpečnom používaní sociálnych sieti a iných aplikácii. Lektor nám priblížil spôsoby chránenia sa pred napadnutím našich zariadení alebo stiahnutím našich osobných údajov. Dozvedeli sme sa niečo viac o práci certifikovaného hackera a pomohli nám zorientovať sa v niektorých, doposiaľ nepoznaných, možnostiach internetu. Prednáška bola veľmi poučná a odniesli sme si z nej mnoho dobrých rad a skúsenosti.

 

[/fusion_text][/one_full]