Deň zdravia

[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]Dňa 29.5. 2019 sa na malom GAVe uskutočnil Deň zdravia, ktorý si pre mladších spolužiakov gymnázia pripravili členovia rovesníckeho programu a naši ďalší spolužiaci. Hlavnou témou bolo ako zdravie človeka tak aj zdravie našej planéty a životného prostredia.

Na stanovištiach, ktorých bolo 14, žiaci vykonávali fyzické aj vedomostné úlohy, za ktoré im boli pripočítavané body. Keďže nám počasie vyšlo v ústrety, niektoré stanovištia sa mohli nachádzať aj vonku a tým pádom sa niektorí jednotlivci poriadne zapotili. Všetci sa zapotili hraním volejbalu, brušákmi, aktivitami v labáku, zaujímavým kvízom o zdravom spôsobe života,  vypočítaním BMI, dozvedeli sa tajomstvo sendviča . Žiaci sú na takýchto aktivitách v zmiešaných skupinách od prímy do kvarty. Je to  kvôli zlepšovaniu komunikácie a vzájomného spoznávania sa nehľadiac na vek. Okrem pekných zážitkov, ktorých si každý mohol nazbierať za hrsť sa žiaci dozvedeli veľa nových poznatkov v rôznych oblastiach. Od environmentálnych problémoch, ktorým čelíme každý deň až po organizácie, ktoré zabezpečujú dôsledný trhový proces so surovinami. Žiaci tak v budúcnosti môžu predísť rôznym marketingovým klamstvám, pred ktorými boli varovaní. Tak ako oni tak aj my, ktorí sme boli zapojení do rovesníckeho programu, sa vždy naučíme niečo nové. Vždy keď chceme predať niečo obohacujúce mladším spolužiakom sami si to musíme naštudovať a pripraviť,  aby nevznikali komplikácie,  že by toho náhodou vedeli viacej ako my.

V druhej časti si žiaci vyskúšali základy prvej pomoci , základy CO a v závere podujatia si zahrali menšie divadlo na témy ozónová vrstva, skleníkový efekt a ekologická stopa, ktoré bolo hodnotené porotou. Na vyhodnotení si celkové víťazstvo odniesla skupina č. 9, ktorá bola odmenená banánmi. Keďže to bol deň zdravia, a každý sa snažil vydať zo seba zdravé maximum, tak boli odmenené všetky skupiny v podobe zdravého ovocia.

Tieto krásne podujatia organizujú pani profesorka J. Mácsaiová, p.M. Labovská, p. I. Pompoš, p. A. Géciová a p.  M. Frajtová za čo im patrí veľké ĎAKUJEM !

R. Ludlová – II.D

[/fusion_text][/one_full][one_half last=”no” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]

 

[/fusion_text][/one_half][one_half last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]

[/fusion_text][/one_half]