Spolupráca s PK ANJ zo Zlína pokračuje

[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]PK ANJ ako iniciátor spolupráce s našou partnerskou školou aj na úrovni predmetových komisií aktívne rozvíja myšlienku výmeny skúseností, vzájomného obohacovania sa o nové poznatky a diskusie o odborných otázkach v oblasti jazykového vzdelávania aj v tomto školskom roku.

Svedčí o tom aj pracovná návšteva dvoch kolegýň z Gymnázia Zlín Jany Jiříkovskej a Evy Skopálovej u nás na GAV-e, ktorá sa uskutočnila v dňoch 9. 6. – 10. 6. 2017.

Prvý deň bol venovaný pracovnému programu na pôde škole a zoznámeniu sa s naším mestom. Kolegyne navštívili otvorenú hodinu v III.A triede, ktorej témou bol multikulturalizmus a multikultúrna spoločnosť. Neskôr sa zúčastnili na pracovnom zasadnutí PK ANJ, na ktorom sa prítomní učitelia navzájom informovali o aktuálnom dianí v ich domovských školách a diskutovali tiež o konkrétnych problémoch, s ktorými sa vo výchovno-vzdelávacom procese stretávajú. Podvečer sa niesol v znamení príjemnej prechádzky v meste a večere v reštaurácii hotela Golden Eagle.

Počas druhého sa naši hostia v sprievode PhDr. Jany Jaďuďovej presunuli do Bratislavy, kde sa zúčastnili celoslovenskej konferencie ELTforum určenej učiteľom anglického jazyka. Konferenčný deň ponúkal bohatý program plenárnych zasadnutí a workshopov a okrem toho prezentáciu veľkého počtu vydavateľstiev, distribútorov a predajcov učebníc, pomôcok a doplnkových materiálov.

Po skončení programu odchádzali naše kolegyne zo Slovenska nielen s množstvom zážitkov a nových poznatkov, ale aj pracovných materiálov, ktoré budú môcť využiť na svojich vyučovacích hodinách.

Doterajšia spolupráca predmetových komisií z obidvoch škôl preukázala svoje opodstatnenie, a preto veríme, že sa nám ju podarí rozvíjať aj v budúcnosti.

 

PhDr. Jana Jaďuďová[/fusion_text][/one_full]